CDN ישראלי המשפר את מהירות טעינת האתרים בישראל גם לטובת קידום אורגני

מה זה CDN?

רשת הפצת תוכן (content delivery network) המתייחסת לקבוצה מבוזרת גיאוגרפית של שרתים הפועלים יחד כדי לספק מהירות גבוהה של טעינת קבצים (במילים פשוטות- טעינת התוכן מהשרת הקרוב אליך גיאוגרפית משפרת מהירות הגשה). CDN מאפשר העברה מהירה של נתונים כולל דפי HTML, קבצי javascript, תמונות וסרטוני וידאו. הפופולריות של שירותי CDN לא מפסיקה לצמוח, וכיום רוב התנועה באינטרנט מוגשת דרך CDN כולל תנועה מאתרים מרכזיים כמו פייסבוק, נטפליקס, ואמזון.

האם האתר שלך צריך CDN?

שימוש בCDN משפר את מהירות טעינת קבצים. נקודה.
במידה והאתר שלך בנוי על תשתית איכותית ומהירות האתר מהירה מספיק (אפשר לבדוק פה https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights) וכל הגולשים הינם מישראל, אז כנראה שאין לך צורך. במידה וקיימים הרבה קבצי תמונות ווידאו שמגיעים מהשרת בו האתר מאוחסן ועובדה זו מאיטה את טעינת האתר, אז כן. במידה והאתר שלך מיודעת לגולשים מכל העולם, כן. ויש עוד סיבות מגוונות לשימוש ב-CDN עליהם נשמח להסביר באופן אישי, מוזמנים ליצור קשר.

האם יש CDN ישראלי?

בהחלט. והאתרים המשתמשים בו מציגים את קבצי התמונות והוידאו באתרים שלהם במהירות שיא, מוזמנים להקליק על הלינק הבא ולראות את מהירות ההורדה

האם CDN זהה לאחסון אתר?

אחסון על גבי CDN אינו מחליף את אחסון האתרים המוכר, תפקידו לשמור קבצים ולהגישם במהירות וכך לשפר משמעותית את ביצועי האתר. האתרים המשתמשים ב-CDN ממשיכים לאחסן את האתר שלהם בשרת הרגיל ובמקביל משתמשים בשרת של ה-CDN להגשת קבצים.

מהם היתרונות בשימוש?

 • שיפור זמני טעינת האתר ומתן חווית גלישה איכותית למבקרים
 • הפחתת עלויות רוחב פס באתרים גדולים
 • הגדלת זמינות התוכן לריבוי משתמשים באותו זמן
 • שיפור אבטחת האתר
 • שרתי ה-CDN משתמשים בחומרה ותוכנה איכותיים ומייצרים איזון עומסים יעיל היכולים לסייע לקבצים להגיע למשתמש מהר יותר.
 • CDN יכול להקטין את כמות הנתונים המועברים על-ידי הפחתת גדלי קבצים באמצעות טקטיקות מיניפיקציה (התהליך שבו בלוקים של קוד מופחתים בגודל על ידי הסרת כל הרכיבים המסייעים לבני אדם להבין מה קורה) ודחיסת קבצים. גדלי קבצים קטנים יותר מתכוונים לזמני טעינה מהירים יותר.
 • גיבוי חכם לקבצים- גם אם אחד השרתים ברשת אינו מתפקד, כל שאר השרתים יכולים להפיץ את הקבצים וכך לא מאבדים משתמשים בשל תקלות.

כיצד פועל CDN?

ה-CDN פועל מתוך רשת של שרתים מקושרים המפוזרים בכל העולם במטרה להציג תוכן במהירות שיא מהשרת הקרוב לביתך. הקבצים עצמם "יושבים" בכל השרתים המפוזרים, בדיוק אותו התוכן בכל השרתים, ולפי הבקשה להציגו באזור גיאוגרפי מסוים, האתר ניגש לשרת ה-CDN הקרוב ביותר על מנת לזרז את הצגת התוכן. גם במידה ויש גולשים ממספר מיקומים בעולם.

כיצד CDN מגן על הקבצים?

 • אבטחת מידע היא חלק אינטגרלי. ה-CDN יכול לשמור על אתר מאובטח עם אישורי TLS/SSL טריים שיבטיחו רמה גבוהה של אימות, הצפנה ותקינות.
 • פרוטוקול TLS מיועד לספק 3 רכיבים:
  • אימות - היכולת לאמת את חוקיות הזהויות שסופקו
  • הצפנה - היכולת לערפל מידע שנשלח ממחשב מארח אחד למשנהו

מה הקשר בין CDN לקש (מטמון)?

כפי שהוזכר קודם לכן, בדרך כלל כאשר משתמש מבקש קובץ משרת מקור, הבקשה צריכה לעבור הלוך ושוב לשרת זה. ה-CDN משפר את ההשהיה על-ידי משיכת קבצי תוכן סטטיים משרת המקור לרשת ה-CDN המבוזרת בתהליך הנקרא אחסון במטמון וכך לאפשר הגשת קבצים מהשרת הקרוב את המשתמש.

האם ה-CDN דוחס קבצים ומגדיל מהירות הגשה?

בהחלט כן, דחיסת הקבצים הינה אינטגרלית ומפחיתה את משקל הטעינה ואת השימוש ברוחב הפס הנדרשת בהעברת נתונים באינטרנט.

איזו חומרה היא הטובה ביותר לשימוש ב-CDN?

ישנו יתרון משמעותי לשימוש בכוננים קשיחים-מוצקים SSD על פני כונני דיסק קשיח מסורתיים HDD. SSD יכולים לפתוח קבצים עד 30% מהר יותר מכונן הדיסק הקשיח המסורתי והם גמישים ואמינים יותר.

איך CDN עוזר לקידום האתר במנועי החיפוש?

 • אבטחה - מאפייני אינטרנט מוצפנים גורמים לדירוג גבוה יותר
 • מהירות – אתר מהיר בטעינתו הינו אחד הפרמטרים החשובים בקידום אורגני לשנת 2020
 • איכות – שימוש בחומרה איכותית נותן ציון איכות גבוהה יותר

לרכישת שירות CDN לחצו כאן


צריכים פתרון ייחודי ויודעים להגדיר את הצורך?

אנו יכולים לספק לך את פתרונות השרת המותאמים ביותר בשוק, לא משנה אם אתה עצמאי, עסק קטן או ארגון גדול.

צור קשר