אחסון אתרים זול – יתרונות וחסרונות

על מנת להעלות אתר לאוויר העולם הוירטואלי יש צורך לבחור בשרת אינטרנט שיאחסן את האתר. ישנן חברות אחסון רבות המציעות חבילות אירוח לאתרים במחירים מגוונים מאוד. ניתן למצוא חבילות אחסון זול במיוחד ואפילו אחסון חינמי לאתרים. לפני שבוחרים בחברת אירוח אתרים כדי לדעת קצת יותר על היתרונות והחסרונות של אחסון אתרים זול. הדבר חשוב במיוחד לאתרים עסקיים המבקשים למשוך אליהם לקוחות פוטנציאליים על ידי שיווק וקידום האתר שלהם.

אחסון אתרים חינמי

לפני שמדברים על אחסון אתרים זול כדאי קודם להבחין בינו לבין אחסון בחינם. אחסון חינמי כשמו הוא – אפס תשלום, החברה מאפשרת לאחסן אתר ללא כל תשלום מצד הלקוח. אחסון חינמי כולל חבילת אחסון בסיסית בדרך כלל ומתאים לאתרים קטנים ופרטיים. היתרון כאן הוא כמובן שאין צורך  לשלם עבור השירות. עם זאת החסרון הגדול הוא, כמו בכל שירות שניתן בחינם,האיכות. מדובר באיחסון על שרת המיועד לאחסון מסוג זה. יש להניח כי תשומת הלב לתקינות השרת ומתן שירות לא יהיו בראש סדר העדיפויות של החברה המאחרת.

בנוסף, אחסון חינמי יחייב את בעל האתר להציג פרסומות באתר שלו. עבור אתר עסקי מדובר לא רק במטרד לגולש אלא בפוטנציאל ממשי לנזק תדמיתי. גולשים שמגיעים לאתר המציג פרסומות קופצות מרובות, באנרים שונים, מקפיץ דפי פרסומת וכדומה פשוט ימשיכו לאתר הבא. אתר עסקי שכזה לא רק שלא ימשוך אליו תנועה אלא אפילו יצור רושם בלתי מקצועי ויכול לפגוע במאמצי השיווק של העסק.

אחסון אתרים זול – היתרונות

כשאומרים אחסון אתרים זול מתכוונים לא אחת לאו דווקא לחבילות אירוח משתלמות של חברות אירוח איכותיות ומקצועיות. הכוונה כאן היא אירוח שיתופי (מספר רב של אתרים על גבי שרת אחד) במחיר מאוד נמוך. חבילות אירוח קטנטנות שלא מאפשרות אירוח אתר בסדר גודל סביר. היתרון כאן הוא כמובן המחיר. עבור מי שמבקש לארח אתר קטן שלא צפויה בו תנועה מרובה מדובר בפתרון נהדר. מקדמי אתרים למשל משתמשים לא אחת באחסון אתרים זול כדי ליצור אתרי תמיכה לקידום אתר מרכזי. בנוסף, כל מי שמבקש לבנות אתר ללא צורך בקידומו בגוגל (למשל אתר המשמש קבוצה חברתית כלשהי, עבור מלכ"ר קטן, אתר לעובדי חברה בלבד ועוד) וללא דרישות תגובה מהירה במיוחד יכול להיעזר בשירות זול לאחסון.

אחסון אתרים זול – החסרונות

לאומת היתרונות המעטים של אחסון אתרים זול הרי שיש מספר חסרונות בולטים:

זמן תגובת השרת

אחד החסרונות הבולטים ביותר של אחסון אתרים זול הוא זמן התגובה של השרת. ישנם משתנים רבים הקובעים את מהירות התגובה של שרת האינטרנט למשל תחזוקה קבועה ונאותה של השרת, עדכוני תוכנה ואבטחה וכדומה. אחד הפרמטרים המרכזיים המשפיעים על התגובה של השרת הוא עומס משתמשים. חברות שמציעות אחסון זול במיוחד נוטות להעמיס מספר גדול של אתרים על גבי השרתים שלהן עובדה שיוצרת עומס על השרת ואיטיות. ככל שהשרת איטי יותר כך האתר יגיב לאט יותר. אתר שמגיב לאט ירתיע גולשים. בנוסף, כשגוגל מדרג אתרים הוא לוקח בחשבון גם את זמן התגובה שלהם. שימוש באחסון אתרים זול ולא איכותי עשוי אם כך לפגוע במאמצי הקידום של האתר בגוגל ויש לקחת זאת בחשבון.

איחסון אתרים זול - תמיכה טכנית

חיסרון נוסף של אחסון אתרים זול הוא רמת ואיכות התמיכה הטכנית שזמינה לבעלי האתרים המאוחסנים על גבי השרת. על מנת להציע שירות זול במיוחד ישנן חברות אחסון שמעבירות את שירות התמיכה לגורם שלישי. לרוב מדובר במרכזי תמיכה הנמצאים במדינות עולם שלישי, עובדה אשר מקשה הן על קבלת תמיכה נאותה בשל קשיים בתקשורת מולם והן בשל זמני העבודה שלהם. לא אחת, חברות אחסון זולות מציעות תמיכה בשעות מאוד מוגבלות. ישנן חברות המחזיקות מרכז תמיכה משלהן אך עבור לקוחות של שירות זול במיוחד המרכז לא יהיה זמין 24/7 או ההמתנה למענה תהיה ארוכה במיוחד. ללא תמיכה טכנית איכותית ורצופה בעל האתר המאוחסן עשוי למצוא את עצמו מול אתר שאינו עובד בגלל בעיות שרת שאינן מטופלות בזמן.

אחסון אתרים זול - גיבוי

שירות זול במיוחד עשוי שלא לכלול גיבוי לתכני האתר או גיבוי מוגבל ביותר. כאשר מעלים אתר לשרת אינטרנט חשוב מאוד להבין שעל מנת לשחזר אותו יש ליצור גיבויים בזמן אמת. הדבר נכון במיוחד עבור אתרים עסקיים הכוללים למשל מערכת הזמנות, אינטראקציה מול הלקוחות דרך האתר, עדכוני תוכן שוטפים, מערכת תגובות וכדומה.אחסון אתרים זול במיוחד עשוי שלא לכלול גיבוי כלל במידה והשרת ניזוק ולא ניתן להעלות אותו מחדש, בעל האתר עשוי למצוא את עצמו ללא יכולת לשחזר את האתר.

אחסון אתרים זול - אבטחה

פרוטוקול האבטחה המקובל כיום הוא SSL .אין כמעט פלטפורמה שלא תומכת בפרוטוקול זה. עם זאת, ישנם שירותי אירוח זולים במיוחד אשר לא מחזיקים בתעודה המאשרת שהם אכן פועלים תחת אבטחת SSL. המשמעות היא אבטחה לוקה בחסר שאינה תואמת לסטנדרט המקובל.

בבואנו לבחור שירות אירוח לאתר יש לקחת בחשבון לא רק שיקולי מחיר אלא גם את התפעול של האתר. חשוב לדעת שמדובר בחברה אמינה המציעה שירות איכותי ולא אירוח על גבי שרת עמוס משתמשים הסובל מבעיות איטיות ותגובה. עבור אתרים עסקיים אחסון אתרים זול יכול להיראות כפתרון טוב החוסך מעט מתקציב השיווק של העסק. אך האמת היא שאסון זול אמנם יחסוך כסף בטווח הקצר אך עלול לעלות לא מעט במוניטין העסק, בקידומו בגוגל במאמצי השיווק והפרסום שלו.


צריכים פתרון ייחודי ויודעים להגדיר את הצורך?

אנו יכולים לספק לך את פתרונות השרת המותאמים ביותר בשוק, לא משנה אם אתה עצמאי, עסק קטן או ארגון גדול.

צור קשר