אחסון אתרים וורדפרס WordPress – מדריך קצר

כ-70% מהאתרים הפעילים כיום מבוססים על פלטפורמת בניית האתרים וורדפרס. מדובר בתוכנה פשוטה לתפעול ומאוד ידידותית למשתמש. עבור אתרים עסקיים, לא פעם, זו הפלטפורמה המומלצת לא רק בשל נוחות השימוש אלא גם בגלל שאתר המבוסס על וורדפרס יקודם בגוגל בקלות רבה יותר מאתרים הבנויים דרך תוכנות אחרות. אך מעבר לבניית האתר יש כמובן לקחת בחשבון גם את הצורך לאחסן אותו על גבי שרת. להלן מדריך קצר על אחסון אתרים וורדפרס למשתמש העסקי.

מה הדרישות של וורדפרס לאחסון האתר?

למרות הביצועים הגבוהים של וורדפרס, מדובר בסקריפט פשוט מאוד שעובד מצוין על שרת של כל חברת אחסון טובה. הדרישות המינימאליות שוורדפרס דורשת הן:

  • PHP 7 ומעלה
  • MySQL 5.63 ומעלה או MariaDB 10.1 ומעלה
  • HTTPS SSL

בגלל הפופולאריות הגדולה של וורדפרס כפלטפורמה לבניית אתרים אין כמעט שירות אירוח שלא תומך בוורדפרס. במידה ונתקלים בשירות שלא מציג ספציפית חבילת אחסון מותאמת לאתר וורדפרס ניתן פשוט לבחון את הדרישות של הפלטפורמה מול נתוני השרתים של החברה. ישנן גם חברות אחסון המתמחות באחסון אתרי וורדפרס וכאלו המציעות חבילות המותאמות באופן ייחודי לאתרים אלו.

אחסון אתרים וורדפרס – אחסון חינמי

אין ספק שכיום ניתן למצוא לא מעט שירותים חינמיים באינטרנט ואחסון אתרים אינו יוצא דופן. ישנן חברות רבות המציעות שירותי אירוח אתר ללא כל תשלום כלל וכלל. אירוח אתרי וורדפרס בחינם ניתן למצוא בקלות. עם זאת, חשוב להבין את המשמעות של אירוח אתר בחינם ומדוע למרות הפיתוי כדאי לשקול שנית לפני שמעבירים אתר לאחסון חינמי. היתרון של אירוח אתרים וורדפרס בחינם הוא כמובן היעדר העלות. עם זאת, החסרונות כוללים למשל:

  • איטיות תגובה – אחד המאפיינים של אירוח אתרים חינמי הוא איטיות התגובה של השרתים. חברות שמציעות אחסון חינם נוטות להעמיס על השרתים שלהן דבר היוצר תגובה איטית של האתר. איטיות תגובה משפיעה לא רק על הגולשים באתר אלא יכולה גם להוריד את האתר בדירוג של גוגל ולפגוע במאמצי ה-SEO .
  • תלות במשתמשים אחרים – לא רק תחרות על המשאבים של השרת אלא גם למשל בעדכון גרסאות מערכת הפעלה.
  • גיבוי – שירות חינמי לא יציע לרוב גיבוי של האתר. אם השרת נפל לא ניתן לגשת לאתר. אם השרת שבק חיים אין דרך לשחזר את האתר ויש לבנות אתר חדש יש מאין.
  • תמיכה טכנית – שירותי אחסון אתרים וורדפרס חינמיים לרוב יציעו תמיכה טכנית כלשהי לאתר אך הזמינות שלה עשויה להיות בעייתית מאוד, איכות התמיכה תהיה לוקה בחסר וכמובן שלא מדובר על תמיכה בעברית (לא תמיד באנגלית מובנת ורהוטה שכן השירות ניתן ממדינות עולם שלישי).
  • פרסומות – השירות אמנם ללא תשלום אך ברוב המקרים תדרשו להסכים להצגה של פרסומות באתר. פרסומות אלו עשויות להיות מעיקות מאוד למי שגולש באתר ולהפריע לתפעול התקין והנוח של האתר.

עבור אתרים קטנים ופרטיים שלא מבקשים למשוך קהל כמו בלוגים פרטיים, אתרים משפחתיים וכדומה בהחלט ניתן להיעזר באחסון אתר חינמי. לבעלי עסקים מדובר בצעד שאינו מומלץ כלל וכלל. אתר עסקי חייב להיות זמין לגולשים שמגיעים אליו בצורה רציפה, ללא תקלות, זמן התגובה חייב להיות מהיר והצגה של פרסומות שלא קשורות לעסק עשויה להוביל לרושם שלילי. עבור אירוח של אתר עסקי יש לשקול אופציות אחרות.

אירוח אתרים וורדפרס – אחסון משותף

שלא כמו איחסון חינמי לאתר, כאן מדובר בשירות בתשלום. השירות ניתן על בסיס חבילות ומתומחר לפי גודל האחסון. ככל שהאתר גדול יותר כך יעלה יותר לאחסן אותו על גבי השרת. היתרון הגדול הוא תחזוקה נאותה של השרת, זמן תגובה טוב, היעדר פרסומות ותמיכה טכנית נאותה. ישנן חברות אחסון אתרים רבות המציעות לאחסן אתר מבוסס וורדפרס ששרתיהן מותאים היטב לפלטפורמה. כאשר בוחרים באחסון משותף יש לוודא שאכן השרת תומך בוורדפרס, שישנה תמיכה טכנית 24/7 למקרה של תקלה בשרת ושהשרתים כוללים כמובן אבטחה. עבור אתרים עסקיים בתחילת דרכם בדרך כלל מדובר על האופציה הטובה ביותר. כמובן שישי לבחור חברה אמינה בעלת המלצות.

אחסון אתרים וורדפרס – שרת פרטי

עבור אתרי וורדפרס גדולים מאוד מומלץ לשקול את האופציה של שרת פרטי. שרת פרטי כפי שמצופה הוא שרת המוקדש למשתמש אחד בלבד. שרת אינטרנט מסוג זה מתאים לאתרים עסקיים גדולים מאוד, אתרי ממשלה למשל, פורטלים גדולים בעלי תנועה ערה של משתמשים  וכדומה. חברות שמחזיקות בשרת אינטרנט פרטי זקוקות לביצועים גבוהים ונפח אחסון גדול במיוחד. היתרון הוא כמובן היכולת לשלוט באופן מלא על כל ההיבטים הקשורים לניהול השרת. החיסרון הוא המחיר שכן מדובר בשירות שאינו זול ולא מתאים ברוב הגדול של המקרים לעסקים קטנים ובינוניים.

אחסון אתרים וורדפרס – VPS Virtual Private Server אחסון וירטואלי

אחסון וירטואלי היא בעצם שיטה בה מחלקים שרת אחד בין מספר מצומצם של משתמשים כך שכל אתר בעצם פועל כמעט כאילו אוחסן על שרת פרטי. היתרון הגדול כאן הוא חוסר התלות במשתמשים אחרים כמעט בכל פונקציות השרת. עבור אתרים עסקיים בסדר גודל בינוני ואתרים שמתכננים לצמוח במהרה מדובר בפתרון ביניים מצוין.  ישנם שני סוגים עיקריים של חבילות אחסון אתרים וורדפרס וירטואלי – מנוהל ובלתי מנוהל. עבור מי שלא מחזיק בידע טכני נרחב בתחום ניהול השרתים רצוי לקחת את האפשרות השניה. בחבילה מנוהלת החברה אחראית למשל לעדכון גרסאות  ואבטחה. עבור בעל אתר עסקי שרוצה לקדם את האתר שלו בגוגל ולהגיע לתוצאות טובות זאת אכן השיטה המועדפת.


צריכים פתרון ייחודי ויודעים להגדיר את הצורך?

אנו יכולים לספק לך את פתרונות השרת המותאמים ביותר בשוק, לא משנה אם אתה עצמאי, עסק קטן או ארגון גדול.

צור קשר